Pražské lokality

Praha 1

Praha 1 patří mezi nejlákavější části celé Prahy. Nikde jinde nenajdete tolik historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávných časů. Málo kde se můžete na tolika místech zastavit a odpočívat v překrásných udržovaných zahradách a parcích.

Praha 2

Praha 2 je pražský obvod, pod který spadají i tak prestižní oblasti, jako jsou Vinohrady, Vyšehrad nebo část Nového Města. Není proto divu, že Praha 2 patří z rezidenčního hlediska k vůbec nejoblíbenějším pražským obvodům.

Praha 3

Velkou část této městské části tvoří atraktivní Vinohrady se zrekonstruovanou Rajskou zahradou, zejména však původně dělnická Žižkov čtvrť Žižkov s typickými pavlačovými domy. Doby oprýskaných a zanedbaných činžáků se stávají pomalu minulostí a z Žižkova se stává velmi žádaná rezidenční lokalita. Vzniká zde mnoho menších projektů umožňujících moderní a pohodlné bydlení.

Praha 4

Jedná se o značně rozsáhlý a především nejlidnatější obvod Prahy. Původní čtvrti se zástavbou činžovních domů střídají vilové čtvrti a na okraji Prahy se rozkládá Jižní město s téměř 80 000 obyvateli.

Praha 5

Praha 5 patří k největším pražským obvodům a nachází se jižně od historického centra Prahy (třebaže k němu patří i část Malé Strany) a západně od břehu Vltavy.

Praha 6

Praha 6 je všeobecně známa jako lokalita, která poskytuje bydlení na výborné adrese se vším potřebným na dosah ruky.

Praha 7

Rozkládá se severně od historického centra Prahy převážně na levém břehu Vltavy a uvnitř jejího velkého meandru, ale menší částí území zasahuje i na její pravý břeh. Je prodloužením centra Prahy a zahrnuje jak oblasti husté obytné a průmyslové městské zástavby, tak obchodní zóny a rozsáhlé parky a přírodní území (Letná, Stromovka, Troja se zoologickou a botanickou zahradou a přírodními rezervacemi). S centrem je spojena červenou linkou C pražského metra a systémem tramvají.

Praha 8

Praha 8 je velmi rozmanitá. Zabírá tak velké území, že ji nemůžeme přesně definovat jedním termínem, jaká tato lokalita je, nýbrž komentovat její jednotlivé části. Začíná s velmi dynamickým Karlínem, pokračuje přes novou startovací část Palmovku a dosahuje až ke klidné části Troja. Zatímco Karlín a Palmovka nabízejí převážně bydlení pro obyvatele, kteří chtějí bydlet blízko centra a dopravy, Troja je určená především obyvatelům, kteří hledají klid a zeleň.

Praha 9

Jedná se o významnou rozvojovou zónu Prahy, především v oblasti rezidenční výstavby. Rozvoj rezidenčních oblastí s sebou přinesl i investice do občanské vybavenosti.

Praha 10

Území zahrnuje centrální část, kterou definuje např. jihovýchodní část Vinohrad, ale i přilehlé části jako Malešice, Hostivař či Spořilov.